WITAMINA D3 MEDIS

WITAMINA D3 MEDIS

Zastosowanie:
Witamina D wpływa korzystnie na:

  • utrzymanie zdrowych kości i zębów,
  • prawidłowe wchłanianie wapnia i fosforu,
  • układ odpornościowy.

Właściwe zaopatrzenie organizmu w witaminę D jest niezbędne dla jego prawidłowego funkcjonowania i rozwoju. Witamina D wpływa korzystnie na wchłanianie wapnia i fosforu, zapewniając prawidłowy wzrost, rozwój i mineralizację kości oraz zębów.

Składniki: substancja wypełniająca: celuloza; witamina D3 cholekalcyferol; substancja wypełniająca: skrobia kukurydziana; substancje przeciwzbrylające: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, dwutlenek krzemu. 

 

Składniki1 tabletkaZDS*
Witamina D350 µg (2000 j.m.)1000%

*ZDS – zalecane dzienne spożycie

Suplementacja witaminą D w dawce 2000 j.m./dobę: Dorośli: 800-2000 j.m./dobę, zależnie od masy ciała. Seniorzy (powyżej 65 lat): 800-2000 j.m./dobę, zależnie od masy ciała. W miesiącach od września do kwietnia lub przez cały rok, jeśli nie jest zapewniona synteza skórna witaminy D latem.

Przechowywanie: w temperaturze 15-25˚C, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed światłem i wilgocią.

Ostrzeżenie: nie przekraczać zalecanej porcji dziennej. Nie stosować w przypadku uczulenia na któryś ze składników preparatu. Nie stosować w okresie ciąży i karminia piersią. Ważne jest stosowanie zbilansowanej diety oraz prowadzenie zdrowego trybu życia. Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.